Lovish
Menu Zamknij

Czy wiesz, że tylko około 60% kobiet chodzi regularnie do ginekologa? A co piąta z nas nigdy nie wykonała cytologii (z def. bezpieczne i bezbolesne badanie dopochwowe, podczas którego pobiera się wymaz z szyjki macicy i przeprowadza test na obecność komórek rakowych)? 

Tylko badania pomogą nam znaleźć  odpowiedź czy z naszym organizmem jest wszystko w porządku.  Wcześnie wykryte zmiany są całkowicie wyleczalne. Zazwyczaj decydujemy się na wizytę u lekarza dopiero wtedy, gdy czujemy się źle - często może być już za późno i choroba jest już w zaawansowanym stadium. Nie czekaj!

Niestety, w dobie pandemii, badania wykonujemy rzadziej. W 2020 roku co trzecia kobieta wykonała cytologię, a co piąta - USG piersi. To zdecydowanie za mało.

Holistyczne dbanie o siebie to także sprawdzanie czy nasze ciało prawidłowo funkcjonuje. Niech wybrany przez Ciebie miesiąc będzie tym,
w którym wykonasz wszystkie potrzebne badania. U mnie będzie to październik - Miesiąc Świadomości Raka Piersi.

Nasz sposób życia ma ogromny wpływ na wystąpienie i przebieg chorób. Tylko poniżej 10% chorób nowotworowych ma podłoże genetyczne. Pozostałym źródłem dolegliwości są wpływ czynników zewnętrznych i tryb życia.

Zmiana nawyków na lepsze

Wybierz spacer zamiast przejażdżki autem

Windę zamień na schody

Na swój talerz dołóż zawsze dużą porcję ulubionych warzyw i wypij zielony koktajl 

Makaron i biały chleb zastąp  pełnoziarnistym pieczywem i kaszami (jest ich sporo do wyboru:))

Wybieraj pokarmy jak najmniej przetworzone i sezonowe.

Spożywaj kiszonki, by wspierać florę jelitową, która odpowiada za naszą odporność (to nie tylko ogórki czy kapusta, w sklepach z łatwością możesz dostać kiszone buraki, kalafior czy rzodkiewki)

Postaraj się znaleźć TWOJĄ najskuteczniejszą formę relaksu. Może będzie to słuchanie ulubionego podcastu podczas jazdy do pracy, trening na siłowni, a może chwila tylko dla Ciebie z peelingiem ciała, maseczką i orzeźwiającym prysznicem?

 

 

Jak zacząć?

- wykonaj samobadanie piersi

- zrób cytologię

- sprawdź wyniki badań krwi i moczu

- odwiedź ginekologa

- namów partnera, by także się przebadał 

- przyjrzyj się swoim codziennym wyborom

 

Czas byś zadbała o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Loving is caring.

 

Partnerzy logistyczni
Partnerzy logistyczni
Metody płatności
Metody płatności